Shkarkimi dhe frustrimi i Lionel Messit në ndeshjen për vendin e tretë në Copa America është kritikuar nga lojtarët dhe trajnerët nga të dyja anët, përfshirë Arturo Vidalin e Kilit.

Vidal foli pas lojës dhe ka kritikuar përdorimin e VAR dhe gjithashtu në pyetje organizimin e federatës CONMEBOL.

“Unë mendoj se Argjentina kishte gjëra që shkuanë kundër atëherë kur ata luanin kundër Brazilit”, tha Vidal.

“Ishte e padrejtë, ashtu si kur na dërguan në një hotel dy orë larg stadiumit për të luajtur kundër Kolumbisë.”

“Gjyqtari dëshironte të ishte më i rëndësishëm se loja, si mund t’i dërgojë të dy kapitenët për njëfarë shtytjeje?”

“Qartë ata morën përpara vetes, nuk prekën fytyrat, nuk kishte asgjë serioze”.

“Dy shtyrje me gjoks nuk është karton i kuq.”

VAR gjithashtu erdhi në pyetje pasi Vidal foli me shtypin në zonën e përzier pas ndeshjes.

“VAR përdoret në një mënyrë të ndryshme në Evropë, në Amerikën e Jugut ata duhet të mësojnë”, këmbënguli ai./TeleshkronjaPost/

Loading...