Messi futet në lojë dhe shënon gol / video

I madhi Lionel Messi e nisi lojen kundër Levantes nga banka rezervë në stadiumin e Camp Nou.

Ai në pjesën e dytë u fut në lojë dhe menjëherë zhbllokoj rezultatin kundër Levantes, raporton Teleshkronja.

Leo në lojë u fut në minuten e 46’të në vend të Philipe Coutinhos, kështu pas rreth 20 minutash lojë shënoj gol.

Golin e shënoj pas asistimit nga kiliani Arturo Vidal :

Barcelona sonte pritet ta fitojë edhe matematikisht titullin e La Ligës, i cili është i 10-të për argjentinasin Leo Messi.

Klubi blaugran ka mundësinë që të fitojë tripletën edhe këtë sezon, pasi e ka fituar dy herë më parë si pak klube në botë./TeleshkronjaPost/

Loading...