Kartoni i kuq u tregua për Lionel Messin dhe Gary Medel në ndeshjen për vendin e tretë në Copa America, ku dy lojtarët u përplasen ashtu siç bënin edhe në finalen e edicionit të 2015-ës.

Në gjysmën e parë të kësaj ndeshjeje në vitin 2015, Medel shkoj me vrull drejtë Messit kur skuadra po përpiqej të kontrollonte topin në mënjanë.

Edhe pse No.10 nuk ishte askund afër golit të Claudio Bravos, Kiliani bëri atë faull dhe u largua nga Messi që rrokulliset në fushë me dhimbje përpara ish-selektorit argjentinas Tata Martinos, i zemëruar.

Medel ishte rezervuar për atë sfidë, por mbaroi natën duke qeshur pasi Kili fitoi turneun në penallti pas një barazimi 0-0, raporton Teleshkronja Post.

Video nga përleshja e vitit 2015, kur Medel godet Messin në bark:

Messi ndëshkohet me karton të kuq në Copa America kundër Kilit për vendin e tretë (VIDEO)

Loading...