Melbourne: Ndizen dritat në ndërtesa për viktimat në Zelandën e Re (FOTO)

Në ndërtesat në Melburn të Australisë, janë vendosur drita me ngjyrë të kuqe, të bardhë dhe kaltër – ngjyrat e flamurit të Zelandës së Re.

Krejt kjo është bërë në shenjë solidarizimi me Zelandën e Re për sulmin e sotëm terrorist në dy xhami të këtij vendi ku u vranë 49 persona, transmeton Teleshkronja Post.

FOTO :

Melbourne Solidarizohet me viktimat e sulmit terrorist ne Zelanden e Re, ndez dritat.
Loading...