Conor McGregor është afër një ndeshje me Khabib Nurmagomedov pasi presidenti i UFC Dana White hapi rrugën për irlandezin për të bërë një rikthim të bujshëm në tetëkëndësh.

Tony Ferguson është i radhës për të përballur Nurmagomedov pas fitores së tij të raundit të tretë ndaj Dustin Poirier të Shtunën por nëse një marrëveshje nuk arrihet, McGregor do të marrë mundësinë e tij të hakmerret për humbjen e tij në vitin 2018.

“Toni Ferguson është meçi tjetër, dhe padyshim, nëse për çfarëdo arsye Toni nuk mund të luftojë ose nuk dëshiron të luftojë në atë kohë, atëherë ne do të kuptojmë se çfarë është tjetër,” tha White. ‘Po, Conor do të kishte shumë kuptim.”

‘Conor McGregor e dëshiron atë luftë me të vërtetë, dhe unë jam i sigurt se tifozët do të dëshironin ta shohin atë. Kështu që ne do të shohim se si zhvillohet tutje gjithë kjo gjë. ‘

McGregor e thirri Nurmagomedov në mediat sociale pas përfundimit të fitores së tij kundër Poirier për një meç, transmeton Teleshkronja Post.

‘Rezervoni ndeshjen time për në Moskë,’ në Twitter ka njoftuar irlandezi pasi Nurmagomedov e kishte detyruar Poirier të dorëzohej.

McGregor nuk ka luftuar që nga humbja e tij ndaj Khabib në Las Vegas dhe vazhdimisht ka bërë tituj mediatik për sjelljen e tij të dhunshme larg profesionit të tij.

Incidenti më i fundit, ku McGregor goditi një burrë në një pijetore pasi ka refuzuar të provonte markën e tij të uiskit, kjo bëri që Connor ta sulmonte të moshuarin në lokal./GazetaTeleshkronja/

Loading...