Marcelo merr dy lajme katastrofale

Marcelo po kalon kohën më të vështirë të karrierës së tij futbollistike. Lojtari Madrilen i cili ka luajtur vetëm 24 nga 42 ndeshjet e ekipit këtë sezon.

Përvec formës së dobët ka marrë edhe një goditje tjetër pasi trajneri i Brazilit, Tite, nuk e ka ftuar atë fare për dy ndeshjet e ardhshme miqësore të tyre ndaj Panamas dhe ndaj Republikës Ceke.

Në pozitën e anësorit të majtë është ftuar Alex Sandro i Juventusit dhe Filipe Luis i Atletico Madridit, duke bërë kështu që Marcelo të mos ftohet.

Përvec kësaj braziliani ka rënë edhe në vlerën e tij. Vlera e tij prej 70 milionë euro në vitin e kaluar tani ka rënë për 50% që do të thotë se tani aktualisht sipas transfermarkt, Marcelo ka një vlerë prej 35 milionë euro.

Përveq Marcelos, në ekipin brazilian është ftuar për herën e parë edhe talenti 18 vjeqarë Vinicius Junior./TeleshkronjaPost/

Loading...