Manchester United nuk arriti që ta mposhtë rivalin e drejtëpërdrejtë përsëri në garën për një top-katërshe, të dielën, ku ata barazuan në shtëpi ndaj Chelsea.

United filloi mirë dhe mori rolin udhëheqës në 11 minuta kur Juan Mata shënoi me 31 vjetorin e lindjes me një gol kundër ish-klubit të tij.

Por, Chelsea u rikthye pas një gabimi nga portieri i United David de Gea, i cili derdhi një gjuajtje me rreze të gjatë nga Antonio Rudiger në rrugën e Marcos Alonso.

Të dyja palët u kthyen me lëndime të lojtarëve gjatë pjesës së dytë, ndërsa Antonio Rudiger dhe Eric Bailly u zëvendësuan, transmeton Teleshkronja Post.

Fotografitë më interesante nga derbi, në fund të artikullit gjithashtu edhe golat e takimit nga Mata dhe Alonso:

Pas këtij barazimi Chelsea vazhdon në vendin e katër me 68 pikë, dy më pak se Arsenali dhe katër se Manchester Unitedi në vendin e gjashtë.

Në xhiron e radhës Blutë luajnë ndaj Watfordit, kurse Djajtë e Kuq kundër Huddersfieldit.

Loading...