Manchester City ka konfirmuar se e ka përfunduar marrëveshjen dhe nënshkrimin me mesfushorin Rodri nga Atletico Madrid.

Kampionët e Premier League kanë paguar klauzolën e Rodri-t për lirimin e tij prej 62.8 milionë funte për ta nënshkruar atë.

23-vjeçari bëhet nënshkrimi i dytë i Man City në javën pas kthimit të Angelino, raporton teleshkronja.

Ai gjithashtu bëhet nënshkrimi i rekordeve i ‘Citizens’, duke tejkaluar 60 milion funte që ata paguan për të nënshkruar Riyad Mahrezin verën e kaluar.

Atletico Madrid konfirmoi se avokatët e Rodri dhe përfaqësuesit e klubit e paguan klauzolën e lirimit në La Liga të mërkurën.

Spanjolli u bashkua me Atleticon në maj 2018 pasi kaloi tre vjet në Villarreal. Ai luajti një rol vendimtar në vendin e dytë në La Liga, duke bërë 34 paraqitje në ligë.

City në Twitter bëri një prezantim tejet interesant për Rodrin :

Loading...