Magjia e Leo Messit ‘detyron’ mbrojtësit e Lyon të bëj ‘8’she / Video

Klubi katalunas, Barcelona fitoj bindshëm kundër Lyonit, në ndeshjen e kthimit të 1/8 së finales në Ligën e Kampionëve, e cila është zhvilluar në Camp Nou.

Ashtu siç shkëlqeu Cristiano Ronaldo dje, sonte Lionel Messi shënoi për dy gola për Barçën dhe dhuroj edhe një asistim në fitorën 5-1.

Leo Messi kur shënoj golin e tretë të takimit ndaj Lyon, shetiti gjithë mbrojtjen e francezve dhe shënoj gol të bukur.

Me dy golat e mbrëmshëm Messi arriti në 8 gola këtë edicion në Ligën e Kampionëve.

Edhe Lewandowski ka 8 gola poashtu për Bayern Munich, por që do të mbetet me kaq, pasi u eleminua nga Liverpool./TeleshkronjaPost/

Loading...