Skuadra e tanishme e Manchester United, përfshirë Jesse Lingard, arriti për trajnim në Carrington të enjten, dhe anglezi zbuloi atë që ai dëshiron të jetë në klub edhe sezonin e ardhshëm.

Lingard ka zbuluar ëndrrën e tij, që të nënshkruaj këtë verë me futbollistin aktual të Juventus, Cristiano Ronaldon, të cilin ai thotë se do të ishte ‘mahnitëse’ për të luajtur me të.

Ronaldo luajti për United midis 2003 dhe 2009, dhe Lingard ndjen se klubi duhet të lëvizë për të tërhequr 34 vjeqarin në Old Trafford.

I riu anglez, Lingard tha për gazetën britanike Mirror, përcjellë Teleshkronja Post:

‘Do të doja të nënshkruaja me Cristiano Ronaldon. Ai ka qenë nga lojtarët më të mirë në botë gjatë dekadës së fundit. Ai ka qenë këtu më parë kështu që ai do të çonte në vendin e duhur.”

“Rritja e tij ishte thjesht e pabesueshme me fanellën e United, kështu që në një shënim personal do të ishte e mahnitshme të luante me të”.

Ronaldo luajti për United midis 2003 dhe 2009 dhe Lingard mendon klubi anglez se duhet ta kthejnë atë

Lidhja e tij me Ronaldon shkon deri në vitin 2003, kur një yll portugez si 18-vjeçar ka trajnuar një herë me Lingardin si i ri në një sesion trajnimi tek Man United.

Lidhja e Lingard me Ronaldon kthehet në vitin 2003, kur portugezi stërvitën një Lingard të ri (Foto: ManUnitedTV)

Anën e tjetër mbetet e paqartë se sa nga këta lojtarë do të bëjnë të njëjtin udhëtim sezonin e ardhshëm, me menaxherin Ole Gunnar Solskjaer do të rishikojë skuadrën e tij këtë verë.

Mes atyre që shihen në Carrington është edhe sulmuesi Romelu Lukaku, i cili ka lënë të kuptohet se do të jetë i interesuar për një lëvizje në Serie A, ashtu si Anthony Martial./TeleshkronjaPost/

Loading...