Vinicius Jr in training with Real Madrid

Real Madrid ka njoftuar skuadrën e tyre që do luaj kundër Leganes të mërkurën mbrëma me të dy Luka Modric dhe Sergio Ramos të lënë në pushim.

Pas një fitorje 3-0 në ndeshjen e parë në shtëpi, Los Blancos udhëtojnë në Estadio Municipal de Butarque me qetësi optimale.

Si rezultat, Ramos dhe Modric janë pushuar, ndërsa Kiko Casilla po ashtu është duke përfunduar një lëvizje në Leeds United.

Ndërkohë asnjë prej grupit të lënduar – Mariano, Kroos, Bale, Courtois, Llorente dhe Vallejo – nuk e kanë bërë skuadrën e Santiago Solarit.

Skuadra e plotë e Real Madrid kundër Leganes në Copa Del Rey :

Portierët: Keylor, Luca Zidane, Altube.Defenders: Carvajal, Varane, Nacho, Marcelo, Odriozola, Reguilon, Javi Sanchez.

Mesfushorët: Casemiro, Valverde, Brahim, Isco, Ceballos, Jaume.

Sulmuesit: Lucas, Cristo dhe Vinicius Junior./TeleshkronjaPost/

Loading...