Kevin Prince Boateng nuk është ftuar sërish për El Clasico kundër Real Madridit në kuadër të garës për La Ligan.

Tekniku Ernesto Valverde ka publikuar listën prej 19 lojtarëve të ftuar për El Clasico, që do të zhvillohet të shtunën mbrëma, nga ora 20:45 në “Santiago Bernabeu”,

Jashtë për këtë ndeshje ka mbetur sërish blerja e janarit, Prince Boateng, po ashtu edhe blerja e re, mbrojtësi, Todibo, si dhe lojtari i akademisë, Samper, kurse Rafinha dhe Vermaelen vazhdojnë të jenë të lënduar.

Blaugranët do të kërkojë një tjetër fitore të shtunën mbrëma në Bernabeu, pas asaj fitoreje madhështore 0-3 të mërkurën si mysafirë, e cila ia siguroi finalen e gjashtë rresht në Kupën e Mbretit.

Të ftuarit nga trajneri i Barcelonës për ndeshjen me ‘Los Blancos’ :
Ter Stegen, N. Semedo, Piqué, I. Rakitic, Sergio, Coutinho, Arthur, Suárez, Messi, O. Dembélé, Cillessen, Malcom, Lenglet, Murillo, Jordi Alba, S. Roberto, Aleñá, Vidal and Umtiti.

Loading...