Liverpooli është nikoqir i Portos për ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve që zhvillohet në Anfield.

The Reds si skuadër vendase duhet të arrijnë rezultat sa më të mirë, ashtu që ta ketë më të lehtë në ndeshjen kthyese në udhëtim.

Porto, nga ana tjetër, do të përpiqet të shënojë gola duke shpresuar që të jetë në pozitë të mirë për ndeshjen e kthimit para tifozëve të vet.

Trajnerët Jurgen Klopp dhe Sergio Conceicao i kanë përgatitur formacionet e tyre për këtë përballje.

Formacioni startuese:

Ndeshja tjetër çerekfinale këtë mbrëmje (e martë) zhvillohet ndërmjet Tottenham Hotspur dhe Manchester City. /

Loading...