LDK – Lidhja Demokratike e Kosovës (LDK) në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 6 tetorit është renditur si partia e dytë duke grumbulluar mbi 197 mijë vota.

Ndër më të votuarit e kësaj liste është kandidatja për kryeministre dhe bartësja e listës, Vjosa Osmani, përcjellë Teleshkronja.

Në listë përveq ish-deputetëve, ka edhe shumë figura të reja në përbërje.

Renditja sipas numrit të votave të marra në zgjedhjet e 6 tetorit:

Vjosa Osmani
Kujtim Shala
Lumir Abdixhiku
Anton Quni
Avdullah Hoti

Ekrem Hyseni
Besian Mustafa
Arban Abrashi
Driton Selmanaj
Fetah Rudi
Armend Zemaj

Arben Gashi
Frashër Demaj
Shkëmb Manaj
Ardian Shala
Fatmir Rexhepi
Hykmete Bajrami

Lirije Kajtazi
Valentina Bunjaku
Doruntina Maloku
Haxhi Avdyli
Marigona Geci

Shkumbin Gashi
Hatim Baxhaku
Besa Gaxherri
Vlora Dumoshi …

Loading...