Lewandowski: Ramos dhe Cristiano u përpoqën të ‘nënshkruajnë’ me mua

Robert Lewandowsk konfirmoi në podcastin e BBC Radio 5, me Guillem Balagué, se Sergio Ramos dhe Cristiano Ronaldo i kërkuan atij dy sezone më parë për të nënshkruar për Real Madridin.

Gazetari: “A ju kanë pyetur Ramos dhe Cristiano për një transferim të mundshëm?”. Sulmuesi polak nga Bayerni e konfirmoi: “Po, por ju e dini, nëse luani në një nivel të lartë, të gjithë thonë:

” Ai mund të lëvizë këtu ose atje ose atje. Por nuk është e rëndësishme për mua … Pas asaj që të gjithë kanë thënë, shumë ekipe më duan, por gjëja më e rëndësishme është ajo që dua dhe ajo që vendos”.

Që nga koha e tij në Borussia Dortmund, Lewandowski ka qenë gjithmonë i konsideruar në zyrat e Bernabéut. Në 2013, Real Madridi kishte negociata me sulmuesin dhe agjentin e tij të atëhershëm, Kuckarski, por Lewa tashmë kishte një marrëveshje verbale me Bayern, shkruan Teleshkronja Post.

Polaku gjithmonë ka pëlqyer klubin e Real Madridit, i cili e ka provuar disa herë, dhe lojtari ka flirtuar me Madridin, por Bayern gjithmonë ka treguar një qëndrim ironik: “Lewandowski nuk e shesim”.

Vitin e kaluar, ai madje ndryshoi përfaqësuesin e tij dhe ia besoi të ardhmen e tij Pini Zahavit, ndërmjetësit izraelit (75 vjeç), i cili e çoi Neymar te PSG dhe i cili është një nga përfaqësuesit më me ndikim në treg, me qëllimin e vetëm për ta nxjerrë atë nga Bayerni.

Loading...