Për dallim nga skuadrat tjera që janë jashtë top gjashtës në Premierligë, Leicester City lulëzon kundër kundërshtarëve elitarë, pasi i ka arritur dy fitore dhe një barazim në tri ndeshjet e fundit ndaj kundërshtarët që renditen në gjashtë vendet e para në ligë.
Megjithatë, “Dhelprat” kanë fituar më shumë pikë si mysafire sesa si vendase. Leicester City sonte e pret Manchester Unitedit në King Power Stadium në një ndeshje të vlefshme për javën e 25-të të Premierligës, që nis në orën 15:05, shkruan Gazeta Express.

Në nëntë ndeshje deri tani nën menaxhimin e Ole Gunnar Solskjaer, Unitedi i ka arritur tetë fitore dhe një barazim në ligën elitare angleze.

Barazimi ndaj Burnley në Old Trafford një javë më parë ishte zhgënjyes për “Djajtë e kuq”.

A do t’ia shkaktojë Leicesteri, që javë më parë e tronditi kampionin në fuqi Manchester Cityn dhe e ndali me barazim liderin Liverpool një javë më parë, humbjen e parë Unitedit të trajnerit norvegjez?

Formacionet zyrtare të të dy skuadrave.

Leicester City:

Loading...