Ai mund të ketë dalë në pension nga loja profesionale vitin e kaluar, por Ronaldinho vazhdon të shfaq aftësitë e tij në fushën e futbollit.

Ikona e Brazilit përfaqësoi palën kolumbiane Santa Fe në një miqësore të enjten në mbrëmje, dhe u rikthye në vite duke ekzekutuar një pasim fantastik apo siç njihet në zhargon – ‘No Look Assist.”

Mesfushori sulmues, tani 39 vjeç, filloi një kalim mahnitës përmes mbrojtjes Atletico Nacional ndërsa shikonte në anën tjetër, duke dribluar kolegun Jose Luis Caicedo.

Shikoni momentin e veqantë nga Ronaldinho Gaucho, ish fituesin e Topit të Artë:

Loading...