Lajm fantastik për Messin dhe Argjentinën

Kapiteni i Barcelonës, Lionel Messi është thirrur për miqësoret e ardhshme të Argjentinës kundër Venezuelës dhe Marokut këtë muaj.

Dy takimet përkatëse do të zhvillohen në shtëpinë e Atletico Madridit, Wanda Metropolitano, më 22 mars, dhe më 26 mars, shkruan Teleshkronja Post.

Messi do të shfaqet në të dy ndeshjet, pasi Shoqata e Futbollit Argjentinas tashmë kanë promovuar ndeshjen në Madrid dhe kanë shitur mbi 10,000 bileta.

Megjithatë, 31-vjeçari nuk do të udhëtojë për në Marok pasi Barcelona do të përballet me Espanyol katër ditë më vonë në LaLiga Santander.

Messi vendosi të tërhiqej nga ‘Albicelestët’pas Kupës Botërore të 2018 në Rusi dhe nuk mori pjesë në ndeshjet e skuadrës në vjeshtë, pasi ai fitoi disa ditë pushimi shtesë nga detyrat e tij me klubin katalunas.

Superylli i Barcelonës do të marrë pjesë në Copa America, e cila do të mbahet në Brazil në qershor, dhe do të tentoj të fitojë një trofe me kombëtaren, të vetmen gjë që nuk e ka bërë, pas disa dështimeve në Kupën e Botës dhe në Copa America./Teleshkronja Post/

Loading...