isco-ozil-arsenal

Arsenali po eksploron mundësinë e një shkëmbimi mes gjermani Mesut Ozil dhe spanjollit të Real Madridit, Isco Alarcon.

Ozil nuk po kalon ditë të mira te Arsenali, pasi ka mbetur jashtë planeve të trajnerit Unai Emery.

Njësoj sikurse gjermani, edhe spanjolli Isco e ka situatën te Real Madridi me trajnerin Santiago Solari.

Të dy lojtarët janë përfolur për një largim të mundshëm nga Emirates, respektivisht Santiago Bernabeu gjatë vitit 2019.

Sipas mediumit Independent, Arsenali është i hapur për idenë e shkëmbimit të Ozilit me yllin e Real Madridit, Isco.

Spanjolli aktualisht e gjen veten në një pozicion zhgënjyes në Santiago Bernabeu, ndërsa menaxherin Santiago Solari ngurron të tregojë besim tek ai.

Me Unai Emery duke bërë po ashtu me Ozil, mund të bëtë që një marrëveshje tregtare të vihet në vend gjatë afatit kalimtar të transferimeve të janarit.

Mesfushori gjerman është lidhur edhe me Interin, ndërsa Isco me Chelsean dhe Manchester Cityn.

Loading...