Pas fitores së madhe kundër Republikës së Çekisë, Dardanët udhëtojnë drejt Anglisë për testin e radhës dhe më të vështirin në ëndrrën drejt Euro 2020.

Sigurisht, atu i pret një kundërshtar shumë i fortë, me emra që luajnë në skuadrat më të mëdha të futbollit anglez dhe evropian.

Trajneri zviceran i Kosoves, Bernard Challandes duhet të bëjë ‘magjinë’ në taktikat e tij në mënyrë që të marrë një rezultat pozitiv kunder superfuqisë Anglisë.

Media në Angli [Daily Express] tashmë ka zbuluar formacionin e mundshëm të “Tre Luanëve’, të cilin teleshkronja.post ua përcjell më poshtë:

No photo description available.

Aty nuk figuron emri i Marcus Rashford, por ka një tjetër rrezik, i cili quhet Jadon Sancho.

Loading...