Jose Mourinho i ka kryesuar sondazhet e tifozëve të Real Madridit, si njëri nga kandidatët më të kërkuar për të zënë vendin e Zinedine Zidane – shkruan Marca, përcjell Teleshkronjapost.

Fillimi i keq i sezonit nga Real Madridi, ka bërë që të shtohet presioni mbi legjendën franceze, i cili u rikthye në Santago Bernabeu për ta ringjallur skuadrën.

Njëri nga kandidatët për postin e trajnerit është përmendur edhe Mourinho, i cili e ka drejtuar skuadrën e ‘Los Blancos’ për tri sezone (2010-2013). Tifozët e Realit kishin kërkuar edhe gjatë sezonit të kaluar që portugezi të kthehej.

Kjo është ironike për faktin se gjatë sezonit të tij të fundit në krye të Realit, tifozët ia kishin kthyer shpinën dhe kjo është një prej arsyeve të largimit të tij nga Santiago Bernabeu. /teleshkronja/

Loading...