Real Madrid u trajnua në stadiumin NRG në Houston të premten në mbrëmje dhe Takefusa Kubo, japonezi mori përsëri vëmendjen e publikut.

Në një lëvizje, i riu 18-vjeçar e kontrollonte shkëlqyeshëm topin dhe më pas e pasi atë tek Eden Hazard me pjesën e jashtme të këpucës së tij.

Belgu pastaj pasoj tek Gareth Bale, por përpjekja e uellsianit që të shënoj gol me thembër dështoj, transmeton Teleshkronja Post.

Shikoni videon për ta kuptuar më qartë se për qka bëhet fjalë :

Loading...