Zinedine Zidane doli në dhomën e mediave në Real Madrid City, pas sesionit të fundit të stërvitjes së skuadrës së tij para takimit të së shtunës me Real Valladolidin në Santiago Bernabéu.

Bosi i Los Blancos e shqyrtoi takimin në termat e mëposhtëm: “Së pari dhe më kryesorja, ne jemi të ngazëllyer që do të kthehemi në stadiumin tonë 100 ditë nga ndeshja jonë e fundit këtu. Lojtarët janë me të vërtetë të lumtur që po fillojnë një sezon tjetër me një lojë në Bernabéu para mbështetësve tanë”.

“Nuk është një lojë e thjeshtë, nuk ka lojëra të lehta këtu, ka lojëra të drejtpërdrejta. Në ditët e sotme thjesht nuk mund të thuash që je kundër Valladolid dhe do të fitosh. Në futboll, duhet të dalësh dhe vërtetojeni atë në fushë. Valladolid ka bërë një fillim të mirë të sezonit të LaLigas, herën e fundit raundin që ata patën një vit të mirë, ata janë një ekip i guximshme dhe do të vijnë këtu duke kërkuar për të dhënë një ecuri të mirë dhe ne duhet të përqëndrohemi në riprodhimin e asaj që bëmë në Vigo dhe të përpiqemi të bëjmë edhe më mirë “.

Francezi u pyet edhe rreth së ardhmes të Keylor Navas, për të cilin thuhet se do transferohet tek PSG.

“Ai është, ka qenë dhe do të jetë gjithmonë një lojtar i rëndësishëm për ne dhe mundësinë e largimit nuk është diçka që po e konsideroj. Ai është këtu dhe ne nuk mund ta kontrollojmë atë që ndodh jashtë ketij ambiemti. Ai dëshiron të luajë, të jetë pjesë e gjërat dhe vërtetoni se ai është një lojtar i mirë, si pjesa tjetër e tij, dhe kjo është ajo për të cilën po punon. Kjo është gjëja më e rëndësishme për një trajner. Ai gjithmonë ka qenë dhe gjithmonë do të jetë një profesionist i madhë. Nuk ka asnjë ndryshim në situatën e tij. Do të keni shumë ndeshje dhe unë do të luaj edhe me atë “.

Situata e Gareth Bale dhe James Rodriguez : “Ndryshimi para disa ditëve dhe sot për Bale është se ai tash do të qëndroj në ekip. E njejta edhe për James Rodriguez, është lojtarë i yni dhe e dijmë kualitetin e tij.

Ndërsa kur u pyet rreth skuadrës aktuale dhe transferimeve :

“Ne jemi gati për ndeshjen e nesërme dhe ju e dini që unë po mendoj vetëm për atë që do të bëjmë nesër. Kjo është e vetmja gjë për të cilën duhet të mendojmë dhe asgjë tjetër.Ne jemi gati dhe ne kemi një lojë nesër, si gjithmonë, deri me 2 shtator çdo gjë mund të ndodhë. Kjo është e njëjta gjë në çdo klub, lojtarët mund të vijnë brenda dhe të tjerët të largohen.”/Teleshkronja/

Loading...