solari-press-conference

Trajneri i Real Madridit, Santiago Solari doli në konferencë e shtypi në Real Madrid City para raundit të 32 ndeshjes kthyese kundër Melilla.

Ai konferencen e filloi me lavde për skuadren e tij, raporton Teleshkronja Post.

“Të gjithë lojtarët në skuadër, plus djemtë e skuadrës së Kastiljes që mund të luajnë, po punojnë me intensitet, entuziazëm dhe janë të ngazëllyer. Kjo është ajo që ne të gjithë duam të shohim në fushë kundër Melilla”.

“Ndeshja e parë ishte shumë e mirë, sepse kemi vënë një performancë shumë të mirë me një qëndrim dhe intensitet të mirë, kundër një skuadre që luan futboll shumë të mirë dhe është në krye të grupit të tyre në Segunda B.”

Ai për Topin e Artë u shpreh :

“Është viti i Modriçit, fokusi duhet të jetë ai, ai ka një vit të mrekullueshëm dhe ai ka dhënë gjithçka për Real Madridin dhe ekipin e tij kombëtar, vjen në një kohë të pjekurisë në karrierën e tij.”

“Më e bukur sepse ai me të vërtetë mund ta vlerësojë atë. Të gjithë jemi shumë të lumtur me çmimin e tij “.

Ai pati disa fjalë edhe për të rinjtë e Kastiljas.

“Ka lojëra në të gjithë sezonin që japin shanse për të rinjtë, të cilët vijnë duke kërkuar për një vend nga poshtë.”

“Historikisht ky klub gjithmonë ka pasur lojtarë nga akademia në ekip. akademinë, objektet dhe njerëzit që punojnë në anën e zhvillimit. Unë kam pasur pasuri që e kam bërë këtë dhe është një punë shumë e vështirë, anonime, e cila nuk vlerësohet gjithmonë sepse rezultatet nuk shihen menjëherë. ky klub mund të përkthehet në numra.”
“Ekipi ka 11 lojtarë që kanë kaluar nëpër akademi dhe 90 lojtarë në divizionin e parë dhe të dytë kanë qenë pjesë e akademisë së Real Madridit,” tha trajneri Madrilen.

Ndeshja kthyese për Copa Del Rey ndërmjet Real Madridit dhe Melilla zhvillohet nesër (6 dhjetorë), ndeshja e parë në Santiago Bernabeu përfundoi me rezultat 4-0./Teleshkronja Post/

Loading...