Leo Messi 'transferohet' tek klubi meksikan Atlas

Klubi meksikan,Atlas, ka fituar një tifoz të ri të profilit të lartë pasi Lionel Messi e befasoi klubin meksikan duke ndjekur ata në Instagram.

Që nga dalja në pension në prill të vitit 2018, Rafael Marquez ka punuar si president sportiv i Atlas dhe ai mbetet i afërt me Messin, raporton Teleshkronja Post.

Meksikani ishte një figurë integrale në Barcelonë në kohën e promovimit të Argjentinasit në ekipin e parë dhe Messi është i etur të vazhdojë karrierën afër Marquezit në Meksikë.

Për më tepër, Messi ka një fanellen e Atlas që i është dhënë nga ish-shokët e ekipit kombëtar Oscar Ustari.

Aktiviteti i mediave sociale të një futbollisti shpesh fiton më shumë tituj se sa duhet, por Atlas mund të krenohet me vendin si një nga vetëm katër ekipet që ai ndjek në Instagram së bashku me Barcelonën, Chelsean dhe Old Boys Newell./Teleshkronja Post/

Loading...