Luka Modric u shpall fitues i “Topit të Artë” para pak ditësh duke u kurorëzuar si lojtari më i mirë në botë dhe duke thyer hegjemoninë e Cristiano Ronaldo dhe Lionel Messi në dekadën e fundit.

Por, jo vetëm trofeu për mesfushorin kroat ka shkuar edhe një çek nga sponsori i klubit spanjoll, raporton Teleshkronja Post.

Ai do të marrë një shumë prej 800,000 euro nga sponsori i saj kryesor, “Nike”, në përmbushjen e disa klauzola të kontratës së tij në lidhje me arritjet individuale.

Aktualisht kompania prestigjioze ka hedhur në treg një linjë të re të këpucëve me rastin e çmimit të fituar nga Modriç dhe vetë kroati do veshë në disa ndeshje për t’i promovuar ato.

Loading...