Real madridi

Një shkrim i gazetës spanjolle MARCA tregon se Real Madridi nuk është një ekip normal. Ata kurrë nuk kanë qenë. Por humbja në Leganes, humbja e tyre e dhjetë e sezonit, tani është bërë normale.

Tifozët duke u mërzitur është gjithashtu tani normale. Ekipi që ofron shumë pak entuziazëm tani është normale, shkruan Teleshkronja Post.

Mungesa e golave ka krijuar vende të lira në Estadio Santiago Bernabeu është tani normale. Cristiano Ronaldo nuk është më aty dhe dështimi për të nënshkruar top lojtarë që ta zëvendësojë atë nuk është normale.

Tani është normale që shumë anëtarë të Real Madridit nuk po dalin për ndeshjet që ata kanë paguar. Është normale për ata përkrahës besnikë që të mos rinovojnë anëtarësinë e tyre.

Tani është normale që stadiumi të jetë bosh. Nuk është normale që tifozët e Real Madridit të flasin më shumë për Tour De Bernabeu sesa për atë që ndodh në fushë në mënyrë që të mos shkatërrojnë ditët e tyre.

Tani është normale që Marcelo të shëtisë. Është normale që Isco nuk po starton, për shkak të fajit të tij dhe të trajnerit të tij. Është normale që Santiago Solari e ka humbur buzëqeshjen e tij. Është normale që gjysma e skuadrës lëndohet. Është normale të gjesh shpresën tek një adoleshent.

Është normale që Casemiro të mos arrijë në kohë dhe të bëjë gabime. Është normale që Luka Modric dhe Toni Kroos nuk janë më Modric dhe Kroos. Dhe se mbështetësit e Madridit besojnë se mesfushori më i mirë qendror në botë tani është vetëm një kujtim. Ajo që nuk është më normale është se Keylor Navas vazhdon të bëjë pritje edhe kur ai nuk luan.

Tani është normale që ne të njohim se është Real Madrid sepse ata janë të veshur me të bardhë. Është normale që ata e kanë të humbur edhe një herë LaLigan.

Është normale të supozohet se ata do të fillojnë të luajnë në Ligën e Kampionëve. Është normale të supozohet se Ajax në shkurt është si Ajax nën Johan Cruyff në vitet ’70 apo ai nën Louis Van Gaal. Është normale të besohet se Barcelona do të fitojë gjithçka (të cilën mund mos ta bëjnë).

Është normale që tifozët e Madridit të mendojnë më shumë për sezonin e ardhshëm, se ky tashmë është humbur. Dhe se këtë herë do të ketë një largim. Se ata që duhej të mbërrinin do të mbërrijnë. Ose jo, sepse ata të mirë janë ata që tashmë janë aty dhe ata duhet të besohen.

Tani është normale që Madridi është në një gjendje të mediokritetit të padurueshëm. Dhe nuk do të ishte normale që të pretendonin titullin e 14-të të Ligës së Kampionëve. Ose thjesht mund ta bëjnë këtë. Por çfarë është normale në Real Madrid?/TeleshkronjaPost/

Loading...