Ekipi i Real Madridit e ka mundur 2-0 Osasunan të mërkurën, duke e marrë kreun e La Ligës pas fitores së tretë radhazi.

Junior Vinicius dhe Rodrygo shënuan për fitoren e tretë radhazi të skuadrës së Zinedine Zidane të martën në Santiago Bernabeu.

Barcelona mbrëmë fitoj me rezultat 2-1 ndaj Villarealit me golat e Arthur dhe Griezmann.

Ndërsa, Atletico Madrid gjithashtu fitoj ndaj Mallorcas 0-2 me golat e Joao Felix dhe Diego Costas, shkruan Teleshkronja Post.

Pas një fillimi zhgënjyes të sezonit, Real Madridi është futur në një seri fitoresh në ligë dhe si pasojë është lider pas gjashtë javësh.

Rënditja e ekipeve në tabelen e La Ligas pas xhiros së gjashtë:

Loading...