Rikthehet në oktagon Khabib Nurmagomedov dhe Dustin Poirier sonte, pasi kanë kryer të gjitha përgatitjet para meçit të tyre dhe tashmë janë gati.

Luftëtari çeçen dhe ai amerikan do të ndeshen mes vete mbrëma në kërkim të titullit në kategorinë e peshave të lehta në UFC, i cili mbahet nga Khabib.

Kjo përballje e arteve të përziera marciale, ‘UFC 242’, do të zhvillohet në Abu Dhabi të Emirateve të Bashkuara Arabe më 7 shtator 2019.

Të dy luftëtarët kanë kryer të gjitha përgatitjet, matjet dhe përballjen para meçit dhe kështu janë gati për këtë duel.

Shiko meçin Live – Linku rezerve – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen HD

Gjithashtu linku i dytë: Linku 2 – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen

Linku 3 – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen

Linku 4 – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen

Linku 5 – Shiko ketu ndeshjen Fullscreen

Loading...