Faqja e madhe sportive dhe e njohur në botë ‘ESPN’, së fundmi ka publikuar një listë me klubet më të vlefshme në botë për momentin, ku listes i prinë skuadra angleze, Manchester City.

Qe tash e sa vite Manchester City, skuader kjo e udhëhequr nga disa sheikë ka transferuar shumë lojtarë duke mos kursyer aspak dhe duke hapur arkën me miliona verë pas vere.

Faqja e njohur dhe e madhe sportive ‘EPSN’ ka krijuar një listë prej 10 ekipeve më të vlefshme në botë për momentin, ku sipas te gjitha gjasave të dhënat janë marrë nga tabloidi gjerman ‘transfermarkt.de’.

Pas Cityt ne vendin e dytë renditet Real Madridi dhe në të 3-tin Barcelona. Ndersa, më poshtë keni listen me 10 ekipet më të vlefshme:

Loading...