Kosova dhe Anglia pas pak përballen në takimin kualifikues për Euro 2020, transmeton Teleshkronja Post.

Këtë ndeshje padyshim në qendër të vëmendjes janë dy sulmuesit kryesorë të Kosovës dhe Anglisë, Muriqi dhe Kane.

Mirpo një nxjerrje e statistikave dhe krahasimi mes të dyve del se Vedat Muriqi është pak më i mirë se Harry Kane.

Krahasimi është bërë nga sezoni 2018-19, statistikat janë marrë nga WhoScored.com.

Lexo edhe: Anglia – Kosova: Formacionet zyrtare të derbit në Grupin A

Loading...