kadri-veseli kerkon qe ti zbritet rroga

Kadri Veseli kërkon zbritje të pagës / Dokument

Kryeparlamentari Kadri Veseli ka kërkuar edhe zyrtarisht nga Komisioni i Administratës që t’i zvogëlohet paga.

Ai i ka dërguar një letër Komisionit për Administratë Publike, Qeverisje Lokale dhe Media përmes së cilës i kërkon që në kuadër të shqyrtimit të Ligjit për Paga, koeficienti i pagës së kryetarit të Kuvendit të zbresë në 9.

Koeficienti i pagës së kreut të Kuvendit me propozim të Ministrisë së Administratës Publike është 11, por Veseli po kërkon të zvogëlohet.

Sipas Veselit, kjo kërkesë e tij është një hap i rëndësishëm në kuadër të reformës së përgjithshme të administratës publike, nivelizimit të pagave dhe akomodimit të përmbushjes së kërkesave të sektorëve të ndryshëm, në mënyrë që të ruhet stabiliteti buxhetor.

“Kërkesa ime besoj se është në përputhje edhe me gjendjen reale socio-ekonomike të vendit”, thuhet me tej në letrën e kryetarit të Kuvendit dhe PDK-së.Zvogëlimi i pagës së kryetarit të Kuvendit nënkupton edhe zvogëlimin e pagës së deputetëve, pasi çdo zvogëlim i koeficientit ka efekt zingjiror.

Me aprovomin e kësaj kërkese, Veseli do të marrë pagë në bazë mujore prej 2100 euro transmeton Teleshkronja Post.

Loading...

7 thoughts on “Kadri Veseli kërkon zbritje të pagës / Dokument”

 1. It is perfect time to make some plans for the future and it is time to be
  happy. I have read this post and if I could I wish to suggest you
  few interesting things or tips. Maybe you can write
  next articles referring to this article. I want to read more things about it!

 2. I’ve been exploring for a bit for any high quality
  articles or weblog posts in this sort of space . Exploring
  in Yahoo I at last stumbled upon this web site.
  Reading this information So i am glad to show that I have a very good uncanny
  feeling I found out just what I needed. I so much surely
  will make certain to do not fail to remember this
  site and provides it a glance regularly.

 3. Hi! I just wanted to ask if you ever have any issues
  with hackers? My last blog (wordpress) was hacked and I ended up losing several weeks of hard work due to no backup.
  Do you have any methods to stop hackers?

Leave a Reply

Your email address will not be published.