Juventus vs Napoli LIVE

Sigurisht sonte fansat e futbolli do të kënaqen sonte në derbin i xhiros së dytë në Serie A, në mes të Juventusit dhe Napolit.

Napoli udhëton në Torino pas fitores spektakulare të tyre kundër Fiorentinas, kurse Juve hynë në këtë takim pas fitores prej 1-0 kundër Parmas.

Në formacionin e Juves sot starton De Ligt pas lëndimit të Chiellinit, por nuk ka lojtarë të tjerë që kanë startuar për Juven, ndërsa Sarri kthehet në pankinë pasi ka tejkaluar problemet shëndetësore.

Ndeshjet ndërmjet Napolit dhe Juventusit mund ta ndiqni drejtëpërdrejtë më poshtë (Nëse linqet ose video nuk hapet brenda 30-45 seconda, bëjeni refresh faqen) :

Rezultati final: Juventus 4-3 Napoli./GazetaTeleshkronja/

Loading...