Cristiano Ronaldo po hyn në sezonin e 18-të të karrierës së tij profesionale në futboll, gjithashtu 41 vjeqari Buffon ka shkëlqyer duke pritur tre penalti nga lojtarët e Inter.

Superstari portugez i mbushë 35 vite në shkurt, por, pavarësisht nga vitet e tij, nuk tregon shenja të ngadalësimit apo plakjes.

Ai ndihmoi Portugalinë të fitojë Ligën Kombeve të UEFA-s në inaugurimin e saj gjatë verës dhe tani ai ka shënuar në dy ndeshjet e para të sezonit të Kupës së Kampionëve me Juventusin.

Conte dhe Sarri.

Ronaldo, i cili shënoi 28 gola në 43 ndeshje gjatë sezonit të tij të debutues me Juven, shënoj në gol humbjen 3-2 ndaj Tottenhamit të dielën.

Dhe të mërkurën, ai gjeti pjesën e prapme të rrjetës me një goditje të lirë kundër Interit, raporton Teleshkronja Post.

Juve ishin në disavantazh 1-0 ndaj ekipit të ish-trajnerit Antonio Conte kur nënshkrimi i verës Matthijs de Ligt e dërgoj topin në rrjetën e tij të gabimisht.

Mbrojtësi holandez, i cili arriti në Torino nga një kontratë prej 67.5 milionë funte nga Ajax, nuk arriti të shihte nga një kënd i padukshëm dhe pa dashje dërgoj topin prapa shpatullave të Wojciech Szczesny.

Më pas në pjesën e dytë u barazua rezultati, ishte Ronaldo i cili fitoi goditjen e parë të lirë kur u pengua nga Danilo D’Ambrosio.

Dhe ylli portugez dërgoi topin që fluturonte pas Daniele Padelli, përmes një devijimi me fat jashtë murit të Interit.

Ishte 90 minuta e kënaqshme për Ronaldon, i cili, më herët gjatë ndeshjes, tërhoqi një përshëndetje me zë të lartë nga tifozët duke u treguar atyre disa nga aftësitë e tij të dashura – duke përfshirë një kalim të pamëshirshëm.

Ndeshja shkoj në penalti aty ku Juve ishte më e saktë, dhe Buffon mbrojti disa penalti të Interit :

Juventusi shënoi fitore të parë të sezonit.

Loading...