anthony joshua andy ruiz jr

Promovuesi Eddie Hearn thotë se Andy Ruiz Jr ka nënshkruar për të luftuar Anthony Joshua në Arabinë Saudite pavarësisht spekulimeve se ai nuk është angazhuar për këtë periudhë.

Kampioni i unifikuar botëror i peshave të rënda, 29 vjeçari, nuk ka ndarë asnjë postim në mediat sociale pasi që u njoftua të premten rimeçi me 7 dhjetorit.

Trajneri i tij Manny Robles thotë se “ka një arsye pse” Ruiz ka heshtur, transmeton Teleshkronja Post.

Hearn, i cili promovon Joshuan, tha: “Të dy luftëtarët nënshkruan për këtë luftë. Organet drejtuese janë informuar”.

Kjo u bë një konferencë shtypi në Londër ku as Joshua dhe Ruiz nuk ishin të pranishëm,

Omar Khalil, duke punuar për agjensinë Saudite që organizon ngjarjen, tha se tifozët që blejnë një biletë do t’i lëshohen vizat automatikisht për Arabi./TeleshkronjaPost/

Loading...