​Klubi nga Londra, Arsenali ka kaluar në epërsi ndaj Rennes pas vetëm katër minutave lojë në Francë si mysafirë.

Sulmuesi i talentuar anësorë, Alex Iwobi, ishte ai që shënoi për 0-1 në minutën e 4’të të takimit, duke i befasuar vendasit ende pa nisur mirë ndeshja.

A.Iwobi ishte me fat, sepse as nuk shikoi nga porta dhe tentimi i tij ishte për të harkuar brenda zonës, por ajo goditje përfundoi në rrjet, transmeton Teleshkronja Post.

Goli i Iwobit :

Loading...