Kandidati për deputet të Kuvendit të Kosovës nga radhët e Partisë Demokratike të Kosovës po vazhdon fushatën.

Ai në vazhdën e takimeve me qytetarë, ka vizituar fshatin Gjergjaj, aty ku u prit nga banorët e fshatit, shkruan Teleshkronja Post.

Kilaj, ish-kryetari i Malishevës, shpalosi pikat programore të PDK-së dhe Kadri Veselit para banorëve.

Gjithashtu edhe banorët e fshatit Gjergjaj i dhanë mbështetje Kilajt, i cili njihet si një nga luftëtarët më të denjë të UQK-së nga Malisheva dhe rajoni.

Foto nga takimi:

Isni Kilaj mbanë numrin 56 në listën e kandidatëve për deputetë të PDK-së nga dega e Malishevës.

Ndryshe, fshati Gjergjicë njihet si një nga zonat e rralla, ku mbi 95 % prej tyre janë mbështetës të PDK-së./teleshkronjapost.info/

Loading...