“Ishte mirë të kisha Zidane si trajner, por jo për vetëbesimin tim”

Kur Real Madridi nënshkroi me Martin Odegaard, një nga trajnerët e tij të parë ishte Zinedine Zidane, prania e të cilëve nuk ishte gjithmonë e mirë për vetëbesimin e mesfushorit.

Norvegjezi, i cili tani është në huazim në Vitesse, foli për karrierën e tij deri tani dhe për kohën e tij në ekipin e Castillas të Real Madridit.

“Duke pasur Zidanen si trajnerin tim ishte një gjë shumë e bukur, por nuk ishte mirë për vetëbesimin tim,” ai pranoi në një intervistë me botimin norvegjez AD.

“Ai ka teknikë e pabesueshme, unë mund të kisha shkuar në shumë klube, por Real Madridi ishte një ëndërr.”

“Ata janë klubi më i madh në botë dhe ishin opsioni më i mirë për mua.Kam trajnuar me ekipin e parë dhe kam luajtur me Castillan nën urdhërat e Zidanes.”

“Kam luajtur futboll me yjet më të mëdhenj dhe kam bërë një hap të madh nga Stromsgodset tek Sergio Ramos dhe Cristiano Ronaldo”.

Kalimi në kryeqytetin spanjoll në një moshë kaq të re ishte një vendim i madh për lojtarin dhe ai e ka bërë të qartë se çfarë sakrificash personale ai duhej të bënte.

“Kur isha 16 vjeç, shkova në Madrid me babanë tim, i cili ishte shoferi im, por nëna ime qëndroi në Norvegji me dy motrat e mia”, zbuloi ai.

“Familja jonë është ndarë për disa vite dhe kjo ishte një sakrificë.

“Prindërit e mi nuk donin që unë të udhëtoja më vete, pasi isha vetëm një adoleshent, por kur u mësova, ai u kthye në shtëpi”./TeleshkronjaPost/

Loading...