Pas ndeshjes kundër Barcelonës, Santiago Hernán Solari u shfaq në intervistën flash të Movistar Partidazo dhe analizoi humbjen e dytë brenda pak ditësh.

“Ne e kemi provuar në çdo mënyrë dhe ne kurrë nuk jemi dorëzuar, ka qenë një ndeshje e vështirë, intensive, serioze nga ana e të dy skuadrave”.

“Luajtëm futboll në shumë faza të lojës, bëmë atë që duhej të bënim, nuk arritëm ta përfundonim aksionet, por jo për shkak të mungesës së golave, ne e provuam atë në çdo mënyrë: nga këndi, faullet, këndoret .. Ky është futbolli”.

“Ndjenja është që të përpiqemi të vazhdojmë të përpiqemi dhe të përmirësojmë atë që ne kemi nevojë për të përmirësuar. Të punojmë në të.”

Është e vërtetë se matematikisht ka opsione në ligë: “Pa dyshim që është një distancë e rëndësishme, por nuk do të heqim dorë sepse është angazhimi ynë, luftojmë deri në fund”.

A dështoi Bale? “Nuk më pëlqen të flas në këto kushte, lojtarët janë angazhuar dhe dhanë gjithçka, pothuajse e gjithë ndeshja ishte shumë e barabartë, ata shënuan në pjesën e parë dhe kjo ishte diferenca”.

Tifozët vërshëllyen Bale dhe brohorisnin Isco: “Unë mendoj se Bale ka bërë shumë gjëra për këtë klub dhe shumë gjëra të mëdha dhe të gjithë meriton respekt sepse ka bërë shumë për klubin”.

Ai zakonisht nuk e largon Kroosin dhe ai e ka bërë atë për Valverde: “Kushdo mund të fillojë në vijën e parë, dhe me Fede Valverde ne kërkojmë hapin e tij, futbollin e tij dhe janë lojtarët e rinj të klubit që po luajn bukur dhe njerëzit po shikojnë lojtarë të tjerë të rinj, kjo ndodh në futboll dhe në jetë.”

Loading...