inter 1-1 tottenham icc2019

Tottenham e përfundoi pjesën e tyre të para sezonit me një humbje nga penalltia ndaj Inter Milan pas një barazimi 1-1 në kohën e rregullt.

Skuadra e Mauricio Pochettino ishte rikthyer në shtëpi pas dy fitoreve në Kupën Ndërkombëtare të Kampionëve ndaj Real Madridit dhe Bayern Munich, me Lucas Mouran, i cili shënoj 3 gola.

Sidoqoftë, Inter Milan i Antonio Conte gjithnjë ishte një rrezik ndaj, ndërsa Stefano Sensi në minutën e 39 i ngriti në këmbë tifozët pas një lëvizje elektrike nëpër zemrën e mbrojtjes së Tottenham, transmeton Teleshkronja Post.

Zhurma e zakonshme e zëvëndësimeve në pjesën e dytë në këtë ndeshje para-sezonale shkatërroi rrjedhën ndërsa loja shkoj në goditje dënimi nga 16 metrat ku Christian Eriksen dhe Oliver Skipp të dy humbën goditjet vendimtare.

Golat dhe rastet e ndeshje Inter Milan 1-1 Tottenham Hotspur :

Loading...