Pas pak fillon ndeshja e fundit e International Champions Cup ndërmjet Juventusit dhe Ateltico Madridit nga ora 18:00.

Juventusi ka publikuar formacinin zyrtarë, Cristiano Ronaldo, Matthijs de Ligt dhe Douglas Costa kundër Joao Felix të Atletico Madridit, Saul Niguez dhe Alvaro Morata.

Ndeshja e fundit në Kupën e Kampionëve Ndërkombëtar fillon në Stokholm në orën 18.00 me kohën tonë lokale.

Këto ekipe u takuan për herë të fundit në Raundin e 16 të Ligës së Kampionëve, kur Atletico Madrid fitoi në ndeshjen e parë 2-0 dhe Juve komanduan një fitore 3-0 në Torino falë hat-trikut të Cristiano Ronaldos.

CR7 udhëheq rrugën përsëri sot me mbështetjen e Higuain dhe Douglas Costa, ndërsa Matthijs de Ligt është në mbrojtje qendrore me Giorgio Chiellini të rikthyer.

Sami Khedira është një surprizë në mesfushë, duke marrë parasysh se raportohet se është në daljen e tij nga klubi, shkruan Teleshkronja Post.

Kieran Trippier ishte lidhur me një transferim te Juventus dhe Napoli gjatë verës, por në vend të kësaj zgjodhi Atletico Madrid, dhe ai fillon këtë mbrëmje në anën e djathtë të mbrojtjes.

Ish sulmuesi i Juventus, Morata është në krye me fenomenin eri portugez, Joao Felix.

Juventus: Szczesny; De Sciglio, De Ligt, Chiellini, Alex Sandro; Khedira, Pjanic, Rabiot; Douglas Costa, Higuain, Cristiano Ronaldo.

Atletico Madrid: Oblak; Trippier, Gimenez, Savic, Lodi; Koke, Llorente, Saul, Lemar; Joao Felix, Morata

Loading...