Neymar është përsëri në qendër të spekulimeve për transferime, ndërsa Paris Saint-Germain kanë bërë të qartë dëshirën e tyre për ta mbajtur atë, presidenti i Santos, Jose Carlos Peres ka deklaruar se shpreson që braziliani të shkojë në Real Madrid.

Los Blancos janë vendosur për një ristrukturim të ekipit të tyre përpara me Rodrygo Goes që tashmë ka nënshkruar nga Santos dhe duket gjithnjë e më shumë gjasa që ylli i Chelseat, Eden Hazard, do vijë në Madrid.

“Shpresoj që Neymar të shkojë në Real Madrid, do të ishte vendi më i mirë për të,” shpjegoi Peres, ish presidenti i Santos.

“Ai kishte gabuar që la Barcelonën, ai ende ishte duke u rritur si lojtar. Ai nuk ka bërë mirë që kur ai u largua.”

“Unë jam një ndjekës i Real Madridit dhe është një klub që i bën gjërat në mënyrë perfekte. Nëse ai merr shansin të veshin fanellën e Real Madridit, atëherë ai nuk duhet të mendojë dy herë”.

Neymar Jr sa ishte pjesë e klubit Santos.

Marca shkruan, përcjellë TeleshkronjaPost se Rodrygo do të largohet nga Santos për kryeqytetin spanjoll në verë, dhe 18-vjeçari e bën këtë me bekimin e presidentit të klubit.

“Rodrygo do të jetë një lojtar i madh, unë kam qenë shumë i lumtur kur ai nënshkroi për Madridin”, pranoi ai.

Rodrygo Goes, lojtari i cili u transferua tek Real Madridi nga Santos për shumën 45 milion euro.

“Ai nuk është një yll, ai gjithmonë është i gatshëm të mësojë. Ai e do futbollin dhe kjo është shumë e rëndësishme.”

Santos mbetet një nga klubet më prestigjioze në futbollin botëror, edhe pse kjo është kryesisht për shkak të suksesit të tyre në vitet e kaluara, por presidenti ndjehet sikur ekipi i tij duhet të jetë më afër klubeve elitare të Evropës.

“Ne kemi pasur Pele dhe lojtarë të tjerë të mëdhenj, kemi luajtur 60 ose 70 ndeshje miqësore në Evropë, por tani nuk mund ta bëjmë”, tha Peres.

“Lojtarët më të mirë vijnë këtu, Pele, Robinho, Neymar dhe tani Rodrygo. Gjëja më e mirë për këtë klub është se ne gjithmonë luajnë futboll sulmues, duke kërkuar për të kontrolluar kundërshtarin tonë.”/TeleshkronjaPost

Loading...