Hazard e kap ritmin, lojtarët ‘njihen’ me aftësitë dhe golat e tij (VIDEO)

Eden Hazard është gati të bëjë debutimin e Real Madridit kundër Bayern Munichut në Intenational Champions Cup 2019 javën e ardhshme.

Sulmuesi belg, i cili u bashkua me Madridin nga Chelsea muajin e kaluar për një tarifë që eventualisht mund të kapërcejë 120 milionë funte, do të jetë e uritur për suksese në ekipin e ri.

Tifozët e Madridit po llogarisin në Hazard për të frymëzuar ekipin pas një fushate të tmerrshme 2018/19 – dhe ylli i ish-Premier League sigurisht ka cilësinë për të bërë një ndikim të rëndësishëm në Bernabeu këtë sezon.

Hazard aktualisht është në Montreal me shokët e tij të Real Madridit, duke u përgatitur për ndeshjet e tyre të para sezonit kundër Bayernit, Arsenalit, Atleticos dhe Tottenhamit.

Dhe sipas pamjeve nga terreni, gjithçka ka për të shkuar siç duhet, 28-vjeçari duket më shumë se i gatshëm për t’u lëshuar në aksion, shkruan Teleshkronja Post.

Videoja prej 35 sekondash tregon se Hazard duket jashtëzakonisht i mprehtë, me dribilme të bukura ndërsa ka shënuar edhe gola.

Ai duket tamam si e pamë duke shkëlqyer në Premier League me Chelsea, e cila është jashtëzakonisht inkurajuese për tifozët e Madridit.

Rreziku nuk duket se është larguar nga stërvitja e galaktikut të Madridit. Ai duket se është plotësisht në shtëpi në rrethinën e tij të re.

Mesfushori i klasit botëror do të veshë fanellën nr. 23 për Madridin, me Luka Modric dhe Mariano Diaz, të cilët nuk dëshirojnë të heqin dorë nga numrat e skuadrave nr. 10 dhe nr. 7, respektivisht.

Pas mbarimit të para sezonit, Hazard duhet të bëjë debutimin e tij garues kundër Celta Vigos më 17 gusht në kuadër të sezonit të ri në La Liga.

Përkundër sjelljes së disa talenteve serioze këtë sezon, duke përfshirë Luka Joviqin, Eder Militaon dhe Takefusa Kubo, Madridi janë ende vetëm favoritët e dytë për të fituar La Ligën këtë sezon pas Barcelonës./TeleshkronjaPost/

Loading...
Loading...