Hashim Thaçi vizitë zyrtare në SHBA

Presidenti i Kosovës, Hashim Thaçi, sot ka udhëtuar drejt Shteteve të Bashkuara të Amerikës për një vizitë zyrtare.

Përmes një postimi në rrjetin social Twitter, Thaçi ka treguar se atje do të takohet me sekretarin e ShBA-ve, Mike Pompeo dhe me Kështillarin për Siguri Kombëtare, John Bolton.

Në takim pritet të diskutohet për një aleancë strategjike dypalëshe, si dhe për përparimin e marrëveshjes midis Kosovës dhe Serbisë, transmeton Teleshkronja Post.

Tutje ai ka shtuar se gjatë vizites, do të takohet edhe me ish-presidentin George Bush, në Texas.

“Po e filloj javën në Washington DC, do të takohem me sekratarin Mike Pompeo dhe Këshilltarin për Siguri Kombëtare John Bolton, ku do të diskutojmë për aleancën strategjike dypalëshe dhe për përparimin e marrëveshjes mes Kosovës dhe Serbisë, e cila mundëson anëtarësimin e Kosovës në OKB, NATO dhe Bashkimin Evropian. Gjithashtu, pres të takohem edhe me Presidentin Bush në Texas”, ka shkruar Thaçi.

Loading...
Loading...

19 mendime mbi “Hashim Thaçi vizitë zyrtare në SHBA”

 1. Its like you read my thoughts! You seem to grasp so much approximately this,
  such as you wrote the book in it or something. I think that you just could do with some percent to
  drive the message house a bit, however instead of that, this
  is fantastic blog. An excellent read. I’ll definitely be back.

 2. I’m really enjoying the theme/design of your blog. Do
  you ever run into any browser compatibility issues?
  A number of my blog audience have complained about my website not working correctly in Explorer but looks great
  in Safari. Do you have any recommendations to help fix this
  problem?

 3. With havin so much content and articles do you ever run into any problems
  of plagorism or copyright infringement? My website has a lot of exclusive content I’ve either created myself or outsourced but it appears a lot of it is popping it up all over
  the web without my permission. Do you know
  any techniques to help prevent content from being
  stolen? I’d certainly appreciate it.

 4. Hello! I could have sworn I’ve been to this website before
  but after browsing through some of the post I realized it’s new to me.
  Anyhow, I’m definitely glad I found it and I’ll be bookmarking and checking back often! natalielise plenty of
  fish

Lini një Përgjigje

Adresa juaj email s’do të bëhet publike.