Ekipi i Pep Guardiolas barazoj 2-2 me Totenham në Etihad Stadium, takim i xhiros së dytë në Premierligë.

Kur ekipi i Tottenham barazoj rezulatin 2-2 përmes Lucas Moura, Guardiola reagoj duke zëvendësuar Agueron për Jesus.

Kjo shkaktoj paknaqësi tek argjentinasi, i cili shkëmbeu disa fjalë me trajnerin e tij, shkruan Teleshkronja Post.

Por, Guardiola pas ndeshjes sqaroj gjithqka:

E tëra që mund të bëjmë është të përpiqemi të luajmë si sot sa më shumë që të jetë e mundur. Ata janë një nga skuadrat më të mira dhe ajo që kemi bërë kundër tyre ishte fantastike. Kjo është ndjenja ime – në gjithçka që kemi bërë, hapësirat tona të ngutshme, mbyllëse, kontrollimi i sulmeve kundër krijimit të shanseve.

Aguero besoi se isha i mërzitur me të për golin që pranuam. Goli që pranuam ishte nga këndi. Doja zëvendësim një për një. Ai mendoi se isha i mërzitur me të. Emocioni është pjesë e lojës sonë. Ne biseduam gjatë . Ai është një djalë që unë e dua shumë.

Momenti kur Aguero dhe Guardiola patën fjalosje:

Loading...