Një grabitje e armatosur ka ndodhur para pak çastesh në qytetin e Drenasit.

I  dyshuari (me armë) është arrestuar rreth orës 16:00 nga Policia e Kosovës, raporton Teleshkronja Post.

PK-ja ka konfirmuar rastin , duke thënë se është vjedhur një shumë e konsiderueshme e parave. Sipas saj, Policia e ka arrestuar tashmë të dyshuarin.

”Rreth orës 16 : 30 në Drenas saktësisht në një institucion mikrofinanciar ka ndodhur një grabitje e armatosur. Një person i dyshuar i maskuar nën kërcënimin e armës ka arritur të grabis një shumë të parave dhe është larguar nga vendi i ngjarjes. Reagimi i shpejtë i Policisë dhe bashkepunimi i mire me qytetaret ka mundësuar identifikimin dhe arrestimin e personit të dyshuar”.

Kjo është një nga rastet e rralla kohët e fundit që grabitësi kapet nga Policia Kosovës./TeleshkronjaPost/

Loading...