rasmeygolinepare-juventus

Juventusi ka arritur ta fitojë ndeshjen ndaj Hellas Verona me rezultatin 2:1 në ndeshjen kundër Hellas Veronas, falë golave të Aaron Ramsey dhe Ronaldo.

Ndeshja e cila u zhvillua në stadiumin “Allianz”, në kuadër të xhiros së katërt të sezonit të ri të Serisë A, ishte me plot intensitet dhe presion.

Në minutën e 31-të të ndeshjes, Juventusi arriti ta barazojë rezultatin përmes Aaron Ramseyt, i cili e shënoi golin e tij të parë për bardhezinjtë.

Super goli i Ramsey, pas asistimit të Cristiano Ronaldos, transmeton Teleshkronja Post :

Loading...