Gold AG thotë: ‘Mire se t’gjeta moj Kosove’

Preshevari Arian Agushi ose i nohur ndryshe me emrin artistik si Gold AG ka publikuar këngën e tij të radhës.

Kënga e re nga rep-artisti 33 vjeqarë i kushtohet dëshmorit të Kosovës Izet Morina nga Malisheva.

Ariani tashmë numëron disa këngë që ia ka kushtuar atyre që dhanë më të shtrenjtën jetë për lirinë dhe vendin tonë, shruan Teleshkronja Post.

E veqanta e këtij videoklipi është se aktor i madhë, Çun Lajçi luan disa pjesë në këngë duke ia shtuar vlerat artistike dhe kombëtare kësaj kënge.

View this post on Instagram

Sonte 💥 MIRË SE T’GJETA MOJ KOSOVË 🇦🇱

A post shared by Gold AG (@arianagushi) on

Tekstin dhe muzikën e këngës e ka kryer vet reperi, videoklipi i realizuar nga Imagine Films, ndërsa orkestrimi i është besuar Alban Fortunës./Teleshkronja Post/

Loading...