Sipas raportimeve, Gareth Bale thuhet se ka marrë një ofertë prej 1.2 milionë funte në javë nga Super League Kineze.

Sipas El Chiringuito, një klub i paidentifikuar në Kinë është i përgatitur të dyfishojë pagën e tij të tanishme prej £ 600,000-një javë në mënyrë që ta josh atë për në Lindjen e Largët.

Gjatë vitit, Bale do të fitonte një shumë të çmendur prej £ 62.4 milion si pjesë e një prej kontratave më fitimprurëse në historinë e futbollit.

Në maj, Bale dukej se kishte luajtur ndeshjen e tij të fundit në Santiago Bernabeu, ku Real humbi 2-0 ndaj Real Betisit.

Uellsiumi mbeti në stol gjatë gjithë kohës dhe pasi u anashkalua nga Zinedine Zidane, i cili u drejtua menjëherë në tunel në fund të lojës.

Ish-lojtari i Spurs, Bale ka shënuar 102 gola dhe ka fituar 13 trofe me Los Blancos që nga bashkimi në një lëvizje në 2013, shkruan Teleshkronja Sport.

Ai është gënjyer gjatë ndeshjeve dhe ka marrë kritika nga tifozëria, ndërsa ai ka bërë rrugën e tij në stërvitje para sezonit në kompleksin e trajnimit në Valdebebas.

Në një klip nga AS, një tifoz bërtet “desagradecido”, që do të thotë “mosmirënjohës” në shqip, pasi Bale e çoi Audiin në objektin e Real Madrid City.

Muajin e kaluar u fol se Bale do të duhej të shkonte në huazim nëse ai dëshironte të largohej nga Madridi, por agjenti i tij Jonathan Barrett përsëriti dëshirën e produktit të të rinjve të Southampton për të qëndruar në kryeqytetin spanjoll.

“Ai ka një jetë dhe shtëpi të bukur në Spanjë. Mendoj se do të duhej diçka e jashtëzakonshme për të që të largohej dhe kreditë nuk janë në opsion”./TeleshkronjaPost/

Loading...