Formacioni me lojtarët më të shpejtë në Premier League aktualisht (XI) (foto: GMS)

Shpejtësia është një pasuri e paçmuar për futbollistët modernë, jo më pak në një konkurrencë me top lojtarë të shpejtë si në Premier League.

Ndërsa më të shpejtit e të shpejtëve janë ende më të zakonshme dita e ditës, të shkuara janë ditët kur një atlet/futbollist kishte një kërkesë ekskluzivisht për lojtarë të shpejtë.

Kjo për shkak se stili i lojës në Premier Ligën kërkon tranzicione të shpejta nga mbrojtja për të sulmuar dhe anasjelltas.

Pra, me këtë në mendje, këtu shohim XI më të shpejtë që luan në në ligën angleze të futbollit, Premierligë këtë sezon.

Portier | PAULO GAZZANIGA
Me asnjë dëshmi reale të disponueshme, Gazzaniga – portieri më i shpejtë i Premier Ligës në FIFA 19- është diçka e një përzgjedhjeje automatike.

Mbrojtës i djathtë | KYLE WALKER
Walker ka kohë që vrapon në 35.42 km / h, duke e bërë atë mbrojtësin e përbashkët të shpejtë të Premier Ligës, pasi që Opta filloi të mbledhë shpejtësi maksimale gjatë fushatës 2013-14.

Mbrojtës qëndror | ANTONIO RUDIGER
Rudiger mund të duket i ngathët në kohë, por lojtari gjerman ka shpejtësi prej 35.19 km / h gjatë sezonit 2017-18 të Ligës Premier ishte matja e katërt më e shpejtë.

Mbrojtës qëndror | TERRENCE KONGOLO
I ngjashëm me partnerin e tij në qendër, Kongolo ka vrapuar me shpejtësi prej 34.85 km / h kundër Tottenhamit sezonin e kaluar.

Mbrojtës i majtë | PATRICK VAN AANHOLT
Niveli me Walkerin si mbrojtësi më i shpejtë i regjistruar i Premier League, Van Aanholt goditi 35.42 km / h gjatë sezonit 2017-18.

Mesfushorë i djathtë | ADAMA TRAORE
Pavarësisht se në një farë mënyre nuk ka arritur të prishë dhjetë shpejtësitë e regjistruara në Premier Ligë, nuk është e çuditshme që Traore është lojtari më i shpejtë në FIFA 19 me vlerësime 97 përshpejtimesh dhe 96 sprintesh.

Mesfushorë qëndror | N’GOLO KANTE
Kante është më i njohur për kohën e tij të ndeshjes dhe qëndrueshmërinë në dukje të pafundme, por mesfushori i Chelseas nuk ka asnjë rënie, me një shpejtësi maksimale prej 34.56 km / h të regjistruar në vitin 2017.

Anësorë i djathtë| MOUSSA SISSOKO
Sissoko – i cili shkëlqente me Ashley Cole gjatë kohës së tij në Newcastle – krenohet me sprintin e gjashtë më të shpejtë të dokumentuar ndonjëherë në Premier Ligë me një rekord personal prej 35.33 km / h.

Anësorë i majtë | LEROY SANE
Deri diku nuk është për t’u habitur, Sane e 35.48 km / h dash është rekordi për sprintin më të shpejtë në Premier League pasi të dhënat e tilla janë regjistruar së pari gjashtë vjet më parë.

Sulmues qëndrorë | JAMIE VARDY
Vardy merr medaljen e argjendtë pas homologut të tij të Manchester City me një shpejtësi më të mirë personale prej 35.44 km / h.

Sumues qëndror | PIERRE-EMERICK AUBAMEYANG
Aubameyang – shpejtësia më e lartë e regjistruar e të cilit në Premier League qëndron në 34.75 km / h – thuhet se është më i shpejtë se Usain Bolt gjatë 30 metrave të para të rekordeve të tij prej 100 metrash prej 9.58 sekondash.

Formacioni i krijuar nga GMS.
Loading...